Krásné úterý prožily naše dva týmy na dovednostně vědomostní soutěži ZDRAVÍČKO 2023 na ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici.
Mezi soutěžními disciplínami byla: první pomoc v praxi, prevence rizikového chování, péče o dítě - koupání, oblékání, výživa, péče o vlasy a tvorba účesů jiných národů, příprava zdravého pokrmu - tvorba vlajky a hry dětí celého světa. Tým ve složení Alžběta Šimíčková (4. tř.), Ondřej Sykala (4. tř.), Kristýna Böhmová (5. tř.) a Eman Sopuch (5. tř.) obsadili krásné 3. místo. Ve druhém týmu soutěžili Anna Varaďová (4. tř.), Mikuláš Oujeský (4. tř.), Ester Hýlová (5. tř.) a Šimon Pavlica (5. tř.).
Součástí akce bylo i seznámení s FAIR TRADE, a také jsme se společně naučili mezinárodní tanec. V doprovodné soutěži “MEZINÁRODNÍ MŇAMKA”, do které jsme se zapojili polským duhovým cheesecakem, jsme obsadili 3. místo.
Soutěžícím děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci školy!
Davidová Marie
