• Barevné dny ve škole

• Plakát

Dříve než nám začnou prázdniny, tak se ještě na tři dny ve škole proměníme do různých barev. Každý den bude trochu jiný, ale zato my se budeme více podobat. Prohledáme svoje šatníky, protože každý chceme získat co nejvíce bodů. A jaké dny na nás čekají? Dozvíte se to z plakátku. Vítěznou třídu čeká odměna!

• Výtěžek charitativní sbírky

• Certifikát Fond Sidus

Poděkování - Život dětem

Ve spolupráci s organizací Život dětem a Fondem Sidus uspořádala Rada žáků charitativní sbírku. Prodej letos proběhl sice trochu jinak, než roky předešlé, ale jsme rádi, že i přes střídavou distanční výuku jste se do sbírky zapojili. Veškeré finanční prostředky poputují na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace. Jsme vděčni za jakoukoliv finanční podporu, neboť i taková maličkost může pomoct...

Za zakoupené magnetky, propisky, záložky a další, jsme společně pro organizaci Život dětem vybrali 3 673 Kč a pro Fond Sidus 2 128 Kč.

Moc děkujeme všem, kteří se zapojili i navzdory nelehké situaci, jste naši hrdinové!

Vaše Rada žáků

• Vyhodnocení fotosoutěže

V březnu a dubnu proběhla na naší škole fotosoutěž na téma ,,JARNÍ PROBOUZENÍ'', kterou připravila Rada žáků. I když byla online, tak se zapojilo několik žáků a dokonce i jedna paní učitelka. Někteří fotili v přírodě v lese, někteří doma na zahradě... A výsledky nejhezčích fotografií? To se velmi těžko vybíralo, všechny byly krásné... Ale museli jsme se rozhodnout. Zde jsou vítězné fotografie.

Kategorie 1. - 4. třída:

1.místo KATEŘINA HYNKOVÁ 2.tř. – Za plotem

2.místo JULIE DAVIDOVÁ 4.tř. – I morčata chtějí slavit Velikonoce

3.místo JAN BOHUMÍNSKÝ 1.tř. – Petrklíč ve sněhu

Kategorie 5. - 9. třída:

1.místo JOSEF HERYÁN 8 tř. – Strom v jarní bouři

2.místo MARIE GLOGAROVÁ 7.tř. – Fialové pohlazení

3.místo MICHAELA KOŘENÁ 8.tř. – Sněženkové pole

Kategorie učitelé + vychovatelé + asistenti

1.místo Mgr. RENATA KOPECKÁ – Modřín v květu mě každoročně uvádí v úžas

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili!

• Charitativní sbírka

• Plakátek

Rada žáků ve spolupráci s organizací Život dětem a fondem Sidus pořádá charitativní sbírku na pomoc vážně nemocným dětem zakoupením různých předmětů.

Děkujeme všem za pomoc!

• Fotosoutěž „Jarní probuzení“

• Plakátek

Rada žáků připravila na začátek krásného ročního období jarní fotosoutěž. Příroda se po dlouhé zimě začíná probouzet a bude se odehrávat něco jedinečného a originálního. Staňme se těmi, kteří dokážou vidět a zachytit maličkosti světa kolem nás. Pohled na ně nejprve obohatí nás, ale pak i ty druhé. Těšíme se na vaše kouzelné fotografie!

• Vyhodnocení potravinové pomoci

• Certifikát

V minulém týdnu proběhla na naší škole potravinová sbírka na pomoc lidem v nouzi. Společně se nám podařilo vybrat 263kg trvanlivých potravin, které si již převzala Potravinová banka v Ostravě, z.s.  Každý tento sáček, krabička a konzerva pomohou na potřebném místě.

Děkujeme všem, kteří se v této předvánoční době štědře zapojili!

• Sbírka potravinové pomoci

• Plakátek

Naše škola se zapojí před vánočními svátky do sbírky potravinové pomoci, a to ve čtvrtek 10.12. a v pátek
          11. 12. 2020.

Potraviny můžete přinést v tyto dny do vestibulu školy před vyučováním od 7.20 hod. do 7.50 hod.! Bližší informace najdete na plakátku.

Děkujeme za pomoc těm, kteří to nyní potřebují!

• Vyhodnocení sběru semen Buku lesního a Habru obecného

• Dříve, než jsme ve škole v polovině měsíce října přešli na distanční výuku, tak jsme se rozhodli sběrem semínek pomoci s pěstováním nových stromečků buku a habru. Škoda jen, že nebylo více času na sbírání. To, co jsme ale nasbírali, se odevzdalo do semenářského závodu do Týniště nad Orlicí. Tam se semínka třídí, čistí, napouští proti chorobám a odtud si je Lesní školky, které se zabývají pěstováním malých stromečků, vykupují. Takže z těch našich semínek mohou vyrůst stromečky kdekoliv v České republice.

Nejvíce semínek nasbírali Oujeský Mikuláš z 2. třídy, Müllerová Julie z 1. třídy a Svoboda Jonáš z 3. třídy.

Děkujeme všem, kteří jste se do sbírání s trpělivostí zapojili. Tím jste dali najevo, že vám není lhostejné, co je a bude s naší přírodou. Stromy jsou útočištěm živočichů a rostlin, jsou účinným filtrem škodlivých látek v ovzduší a zhluboka se nadechneme jen díky nim. Když se to podaří, tak i díky nám vyroste několik tisíc takových nových stromů!

• Sběr semen Buku lesního a Habru obecného

• Plakátek

V měsíci říjnu se můžete zapojit do sbírání semen, která předáme k výsadbě nových stromů.