Voňavá chemie - Mgr. Lenka Svobodová
Fotogalerie
Se skupinkou voňavá chemie jsme se letos zaměřili na rostliny a jejich vůně. Využili jsme je na výrobu voňavých produktů – vanové bomby, bylinkové masti, koupelové soli, přírodního ekodeodorantu a kávového peelingu. Moc děkuji skupince a paní asistence za příjemnou voňavou pracovní atmosféru a jedné žákyni z deváté třídy za inspiraci.
Jarní výzdoba náměstí- Mgr. Martina Šrubařová
Fotogalerie
Děti pomáhaly dělat naše město krásnějším. Zajděte si na procházku do centra, kde velikonoční výzdobu vystřídalo májové tvoření.
Horses- special English lesson - Mgr. Karolína Marková
Fotogalerie
Milovníci koní a angličtiny se pěšky vydali na farmu do Závišic. Cestou spolu komunikovali v angličtině. Odměnou byl čaj a buchta od paní Bajerové. V podkovní klubovně pak poslouchali zajímavosti o koních v angličtině a ověřili si porozumění pomocí kvízu. Následovala tvořivá práce na plakátech ve skupinách. Každý si vybral zajímavost, kterou na plakát napsal a naučil se ji, aby ji později mohl prezentovat před ostatními. Další část programu se odehrávala venku. Žáci ve skupinách hráli hru, při které nacházeli nástroje a museli se naučit jejich názvy anglicky. Protože byli úspěšní, mohli se všichni svézt na koni a také si projít Bosou stezku. Zažili spoustu legrace a projektový den si náramně užili.
Natoč to! - Mgr. Robin Nguyen
Fotogalerie
Ukázkové video
V rámci projektového dne jsme vyzkoušeli techniku, kterou naše škola má k dispozici. Pustili jsme se do nahrávání vlastního videa! Využili jsme kameru, osvětlení a tzv. Greenscreen, jehož prostřednictvím jsme mohli zvolit jakékoliv pozadí. Děti se pustili do svých scénářů, kostýmů a práci s technikou. Videa byly velmi povedené.
Nahrávací studio (projekt pro všechny muzikanty) - Mgr. Lucie Tvarůžková + Mgr. Michal Jiřík
Fotogalerie
Účastníci tohoto projektu museli umět zpívat nebo hrát na hudební nástroj, ideálně obojí. Žáci si nejprve vybrali písničku, se kterou se bude pracovat, a doma si ji připravili. Nejprve se písničku naučili všichni zpívat, pak dostali příležitost hráči na nástroje. Vytvářeli předehru, doprovod nebo druhý hlas, a to buď podle not, nebo vlastní improvizací. Pan učitel připravil nahrávání. Nahrával se každý nástroj zvlášť a zpěv také zvlášť. Nakonec měli žáci možnost zaznamenané stopy upravovat v programu Audacity. Zjistili jsme, že nahrávání je činnost velice zajímavá, ale i náročná.
Termokamery - Ing. Pavel Janek
Fotogalerie
Pro zájemce o experimentování byly připraveny pokusy s termokamerou. Zkusili jsme si zobrazit tepelnou vodivost různých nádob a změny teploty při delším „dřepování“. Dosáhli jsme teploty – 25 stupňů celsia při posolení ledu a taky jsme se pokusili o výrobu zmrzliny. Ta nám tentokrát nevyšla. Zpestřením bylo vidět úniky tepla z budovy školy a pobyt v úplné tmě ve sklepě, tzv. noční vidění.
Jarní výlet - Mgr. Renata Kopecká
Fotogalerie
Již tradičně se v rámci projektového dne několik žáků vydalo také ven - do lesa/do přírody. V plánu není vždy jen turistika, ale orientace/práce s mapou, soutěže/hry v přírodě a největším zážitkem bývá netradiční vaření na ohni. Tentokrát jsme vyjeli autobusem do Hodslavic a pak už jen po svých... Vždy jedna dvojice měla mapu a zodpovídala za správný směr. Na prvních dvou zastávkách jsme si připomněli slavného místního rodáka Františka Palackého. Obrovská židle symbolizující důležitost vzdělávání a základní kameny pro národní divadlo nám rozšířily povědomí o životě a práci tohoto českého velikána. Na další části trasy jsme se krátce zastavili pro změnu u přírodních zajímavostí – Polštářové lávy u Straníku a Pikritové mandlovce u Kojetína. Zdá se až neuvěřitelné, jak i u nás lze najít zbytky sopečné činnosti. Někdy kolem poledne jsme našli příhodné místo a naučili se, jak správně vybudovat, ale i začistit malé ohniště k vaření, rozdělat oheň a připravit si docela chutné speciality – volské oko, vejce v bramboru nebo pomeranči, sýr se šunkou. Fantazii se meze nekladly, a tak jsme viděli i bramborový špíz, opečená jablka apod. O veselý závěr výletu se postaraly, a světe div se, obyčejné retardéry. Při čekání na autobus nám posloužily jako kondiční tělovýchovná pomůcka. Skoky, poskoky, otočky a jejich různé kombinace nebraly konce.
Rodinný kalendář - Mgr. Jan Žižlavský
Fotogalerie
Školní dílny a počítače? Polytechnická projektová výuka propojuje opracování materiálů s využitím moderních technologií. Vyráběli jsme rodinný kalendář ze dřeva a překližky, do které jsme laserovou gravírovačkou ryli ozdobný text, který jsme museli nejdříve zpracovat do vektorových křivek. Pak přišlo na řadu ruční broušení, moření, lakování a výroba drátěných závěsů.