Doučování 2022 - projektová výzva
Leták - publicita
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo od ledna 2022 Národní plán doučování. Jde o dlouhodobý program, jehož cílem je pomoci zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky v důsledku pandemie COVID-19.
Na naší škole se v rámci projektu doučování věnujeme žákům v oblastech českého jazyka, matematiky, anglického jazyka a ukrajinským žákům při přechodu do českého systému školství s jazykovou bariérou a návaznými potřebami výuky.
Doučování 2022, evidenční číslo 0121/DOUCOVANI_SKOLY/2022
Od ledna do srpna 2022 probíhalo na naší škole Doučování – 1. část. Vypočtená dotace dle přílohy výzvy činila 84.175,- Kč, kterou jsme téměř vyčerpali.
Doučování 2022_2, evidenční číslo 0030/DOUCOVANI_SKOLY/2022-2
Od září do prosince 2022 probíhá Doučování – 2. část. Vypočtená dotace dle přílohy výzvy činí 56.800,- Kč.
Doučování doplňuje a prohlubuje výuku v závislosti na individuálních potřebách žáka, a to nejen ve vztahu k probírané látce, ale také k osvojení návyku samostatného studia a domácím podmínkám při vzdělávání.
Projekt Cesta ke vzdělání III, výzva č. 80 ŠABLONY III
Cesta ke vzdělání III, výzva č. 80 ŠABLONY III
Naše škola se od května 2021 zapojila do dvouletého projektu výzvy č. 80 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ a ZŠ“.
Cílem projektu je podpora společného vzdělávání žáků za účasti školního psychologa a dvou školních asistentů, dále rozvojové aktivity pro žáky, jde hlavně o projektové dny ve škole i mimo školu. Součástí je rovněž aktivita pro sdílení zkušeností pedagogů z různých škol.
Projekt Modernizace učeben CZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice, výzva č. 92 IROP „Infrastruktura základních škol pro uhelné regiony“
Cílem projektu v naší škole je vznik učebny pracovního vyučování včetně zázemí, skladu, šaten, dále malá polytechnická učebna a nové sociální zařízení v nevyužitých prostorech sklepu školy. Dále přeměna současné učebny dílen ve druhém patře na učebnu jazyků a odborných předmětů.
Učebna pracovního vyučování bude vybavena pracovními stoly pro žáky a učitele, na kterou bude navazovat místnost učitele, tzv. přípravna, sklad materiálu a žákovské šatny. V daných prostorech bude probíhat výuka pracovních činností a kroužky navázané na klíčové kompetence pro technické a řemeslné obory. V dílnách budou realizovány kroužky a činnost školní družiny a klubu. Škola počítá s vytížením 8 hodin týdně a maximální kapacitou 16 osob.
Polytechnická učebna bude vybavena stoly, na kterých budou umístěny 3D tiskárny a gravírovací přístroj. V daných prostorech bude probíhat výuka pracovních činností a kroužky navázané zvláště na klíčové kompetence digitální technologie. Škola počítá s vytížením 8 hodin týdně.
Učebna jazyků a odborných předmětů vznikne přeměnou současné učebny dílen ve druhém patře na učebnu jazyků. Jazyková učebna bude sloužit pro účely dělení třídy při výuce jazyků, volitelných a nepovinných předmětů – angličtiny, něm-činy, ruštiny, etické nebo náboženské výchovy případ-ně odborných předmětů. Na učebnu bude navazovat kabinet jazyků a dále v prostoru budou realizovány kroužky a činnost školního klubu. Škola počítá s vytížením v rozsahu 19 hodin týdně. Kapacita učebny - 16 žáků.
Předkladatelem projektu je zřizovatel školy, Biskupství ostravsko-opavské. Zahájení realizace projektového záměru je plánováno na březen 2021 a ukončení realizace projektového záměru do srpna 2021.
Projekt Cesta ke vzdělání II, šablony OP VVV
Naše škola se od července 2019 zapojila do dvouletého projektu výzvy č. 63 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ a ZŠ“.
Z prostředků tohoto projektu bude nadále financována školní psycholožka, která pracuje na poloviční úvazek a bude pomáhat při řešení.
Tento projekt také podpoří vzdělávání pedagogických pracovníků s cílem zkvalitnění osobnostního a sociálního rozvoje žáků, matematické, počítačové a jazykové gramotnosti.
Pro žáky školy budou připravovány projektové dny ve škole i mimo ni.Celkový rozpočet projektu je 1 367 000 Kč.
Projekt Centrum kolegiální pomoci
Obecným cílem projektu je přispět k úspěšnosti reformy vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami na základě novely § 16 a souvisejících od 1. 9. 2016. Dále jde o zlepšení “kultury společného vzdělávání” na školách v projektu zapojených i dalších. Dalším cílem je i lepší propojení pregraduální přípravy studentů a využití poznatků zkušených pedagogů praxe pro její zkvalitnění.
Projekt je realizován v období od února 2018 do ledna 2020.
Garantem projektu jsou pracovníci Ústavu speciálně pedagogických studií při Univerzitě Palackého Olomouc.
Do projektu jsme vstoupili s dalšími třemi základními školami, a to ZŠ Integra Vsetín, ZŠ Kašava a ZŠ Salvator Valašské Meziříčí, a společně jsme vytvořili centrum kolegiální pomoci. Tři pracovníci naší školy, ředitel školy, výchovný poradce a speciální pedagog, absolvují v rámci projektu minimálně 10 setkání na výše uvedených školách. Náplní těchto setkání jsou přednášky odborníků, workshopy a předávání zkušeností učitelů z praxe v oblasti inkluze.
Projekt Modernizace ZŠ sv. Zdislavy Kopřivnice, výzva č. 66, IROP ITI Ostravské aglomerace
Naše škola se v roce 2016 zapojila do výzvy IROP, ITI Ostravské aglomerace č. 6 pro základní školy. Projekt obecně řeší vytvoření podmínek pro kvalitní přípravu na zaměstnání v technických a řemeslných a přírodovědných oborech a rozvoj klíčových kompetencí pro uplatnění na trhu práce.
Cílem projektu v naší škole je modernizace a dovybavení učebny cizích jazyků a digitálních technologií a vybavení pomůckami, počítači, interaktivní tabulí a nábytkem. Dále vybavíme učebny přírodovědných předmětů učebními pomůckami, tablety a interaktivní tabulí. Nejdůležitější složkou projektu jsou bezbariérové úpravy a vybudování výtahu. Poslední součástí je zajištění konektivity školy rychlým internetem a Wi-Fi.
Předkladatelem projektu je zřizovatel školy, Biskupství ostravsko-opavské. Zahájení realizace projektového záměru je plánováno na červen 2016 a ukončení realizace projektového záměru do konce roku 2018.
Celkové výdaje jsou předpokládány ve výši 7 273 tis. Kč a výše požadované dotace cca 6 898 tis. Kč.
Projekt Cesta ke vzdělání, šablony OP VVV
Naše škola se od února 2017 zapojila do výzvy č. 22 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ a ZŠ“. Z prostředků tohoto projektu bude po dobu dvaceti měsíců financována školní psycholožka. Psycholožka bude na naší škole pracovat na poloviční úvazek a bude pomáhat při řešení výchovných a výukových problémů žáků, při péči o integrované žáky, apod.
Tento projekt také usnadní zavádění výuky matematiky metodou Hejného v naší škole a umožní vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti čtenářské gramotnosti a inkluze.Celkový rozpočet projektu je 684 tisíc korun.