• Stavíme na křesťanských hodnotách
      • Učíme se novým dovednostem
      • Zapojujeme žáky do aktivit školy
      • Inspirujeme se přírodou
      • Máme radost z pohybu
      • Sportujeme
      • Naplňujeme volný čas
      • Učíme se vyrábět
      • Umíme se bavit
      • Společně trávíme volný čas
      • Pomáháme potřebným
      • Poznáváme svět
        • Sláva veselosti! Usměj se!

Takto zní název koncertu Janáčkovy filharmonie Ostrava, který jsme navštívili v úterý 16. dubna s některými žáky III. – VI. třídy. Viděli a slyšeli jsme známé situace z každodenního života celé rodiny. Hodně jsme se nasmáli, zahráli, také zatančili a to díky sympatickým průvodcům, bývalým hercům Divadla Petra Bezruče. Samotný poslech klasické hudby se tak stal zcela přirozeným.

• Zápis do první třídy

"Z maminčiny kabelky vyskákaly pastelky." - to bylo mottem letošního zápisu do první třídy. Budoucí prvňáčci museli nejprve ukázat, že jsou zralí i připraveni do školy a pak se mohli vydat sbírat maminčiny pastelky. Na chodbě po splnění barevných úkolů dostali 6 pastelek. Pastelky však nelenily a svět kolem sebe zabarvily. Děti procházely jednotlivými barvami - obdivovaly zelený les, obchod u Červené Karkulky, modrou mořskou hlubinu, hnědočerné podzemí, bílý severní pól, žlutou poušť a pláž. Děkujeme pomocníkům, kteří se proměnili v pastelky, skřítky Barvínky i maminky.

• Zápis do 1. ročníku – přijatí žáci

Seznam přijatých žáků ZDE

Vážení rodiče,

v příloze najdete registrační čísla žáků přijatých do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání v ZŠ svaté Zdislavy podali rodiče 35 dětí, 6 rodičů požádalo o odklad školní docházky o jeden rok.

Informativní schůzku pro rodiče budoucích prvňáčků plánujeme v naší škole na úterý 11. června od 15 hodin.

• Nový dopis od Armaana 4/2024

Drazí přátelé,

Moc vám všem děkuji za finanční podporu. Rodiče mi koupili další nové oblečení. Jsem už ve 2. třídě. V měsíci březnu budu psát závěrečné písemky. Dám vám vědět, jak jsem dopadl v příštím dopise. Ve škole se účastním denních aktivit. Naše země nedávno oslavila 75. výročí založení republiky.
            V dubnu slavíme festival Ramadán. Tento festival je o modlitbě a půstu. Jak slavíte Velikonoce?
            Prosím, napište mi něco o své zemi.

• Hravě o globálních tématech

Všechna naše oddělení školní družiny a školního klubu prožila velmi zajímavý program Zdravého města Kopřivnice. Z nabídky jsme si vybrali téma HEJBNI KOSTROU. Hravou formou se děti dozvěděly o udržitelných formách dopravy, o znečištěném ovzduší a změnách klimatu. K přiblížení problematiky přispěly i hry s bublifukem a na dřevorubce. Na závěr si děti z papíru poskládaly různé vlaštovky a letadýlka, a pak už naplno zakoušely jejich úžasné létání.

• Partneři

• Biskupství ostravsko-opavské